![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5464054
*
nr 546 4054
Spegel
förgylld ram, höjd: 196
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 oktober 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 20:44:26
1
1.000 kr
11/10 15:09:11
2
2.000 kr
12/10 12:26:40
3
1.500 kr
13/10 13:48:32
4
1.700 kr
13/10 13:49:11
4
2.000 kr
13/10 13:49:42
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 546 4054
Spegel
förgylld ram, höjd: 196
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 oktober 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/10 20:44:26 | 1 | 1.000 kr |
11/10 15:09:11 | 2 | 2.000 kr |
12/10 12:26:40 | 3 | 1.500 kr |
13/10 13:48:32 | 4 | 1.700 kr |
13/10 13:49:11 | 4 | 2.000 kr |
13/10 13:49:42 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53